fbpx

Konsultacje żywieniowe – Dobry dietetyk Łódź, dieta Łódź, odchudzanie Łódź

Pierwsza konsultacja obejmuje:


Pierwsza wizyta ma na celu zbudowanie relacji oraz zebranie niezbędnych informacji potrzebnych do przygotowania zaleceń dietetycznych. Po przeprowadzonych analizach otrzymasz wstępne zalecenia odnośnie sposobu odżywiania się i sugerowanej aktywności. Kilka prostych zasad na dobry początek. W razie konieczności, otrzymasz ewentualne zalecenia odnośnie badań laboratoryjnych lub wskazania do kontaktu z lekarzem specjalistą w celu szerszej diagnostyki. Ostatecznie jednak to Ty podejmujesz decyzję o wykonaniu badań.

Pierwsza konsultacja trwa około 60-90 minut. * wywiad ma charakter poufny i dotyczy żywienia, aktywności, ewentualnych chorób i przebiegu leczenia.

**pomiary antropometryczne to zebranie obwodów ramienia, w klatce piersiowej, w talii,
w pasie, w biodrach w udzie i w łydce.


Druga konsultacja obejmuje:


Na drugiej konsultacji otrzymujesz zalecenia dotyczące diety, aktywności fizycznej, zalecanej suplementacji oraz regeneracji.

Druga konsultacja może trwać około od 55 do 90 minut.


Wizyta kontrolna obejmuje:W zależności od sytuacji, poszczególne konsultacje mogą się różnić od powyższego opisu.

Czas trwania wizyty kontrolnej wynosi 30 minut. W przypadku badania nietolerancji pokarmowych lub pakietu Platinum do 60 minut.

Częstotliwość konsultacji i czas trwania współpracy
Zalecam, aby druga konsultacja miała miejsce po 2-3 tygodniach od pierwszej, kolejne konsultacje są zalecane po 2-6 tygodniach od ostatniej wizyty w zależności od Twoich potrzeb. Współpraca może trwać tak długo jak sobie tego życzysz. Osobiście zalecam by trwała do momentu osiągnięcia celów oraz dodatkowe 10-12 tygodni w celu ugruntowania efektów.
Konsultacje mogą odbywać się stacjonarnie - w gabinecie, umówionym miejscu oraz on-line, za pomocą komunikatora Skype lub mailowo.

Przygotuj się do wizyty

Umawiając się na wizytę określ proszę wstępnie rodzaj usługi na jaką się decydujesz. Chciałbym wiedzieć, czy jest to konsultacja, wizyta kontrolna i jaki jest główny temat spotkania: chęć schudnięcia, przytycia konkretne choroby lub dolegliwości, czy przeprowadzenie testu nietolerancji pokarmowych albo zapisanie się na treningi personalne.
Przygotowując się do wizyty zapoznaj się proszę z następującymi punktami:

1Badania
Badania, które zawsze zalecam zrobić przed pierwszym spotkaniem to: morfologia z rozmazem, glukoza i insulina na czczo, cholesterol, HDL, LDL, trójglicerydy, TSH, CRP, 25(OH)d3 – witamina D3 oraz homocysteina. Pokazują one ogólny stan zdrowia organizmu.
2Ankieta
W ankiecie znajdują się pytania dotyczące m.in. planu dnia, aktywności fizycznej, upodobań kulinarnych, stanu zdrowia, ew. chorób, przyjmowanych leków, suplementów itd. Pobierz ankietę
3Dziennik żywieniowy
Na nasze pierwsze spotkanie przygotuj jadłospis z reprezentacyjnych 2-3 dni tygodnia. Napisz co, o której godzinie, jak dużo jadłeś i piłeś oraz jakie było samopoczucie po posiłkach. Zamieść również informacje o ewentualnej aktywności fizycznej oraz godzinie pobudki i pójścia spać.
4Analiza składu ciała
Analiza składu ciała odbywa się za pomocą analizatora Tanita. U osób ze stymulatorami serca lub innymi wewnętrznymi elektronicznymi urządzeniami medycznymi oraz u kobiet w ciąży badanie nie może być przeprowadzane. Pomiar wykonuje się boso. Jak przygotować się do badania? Poniższe wytyczne zwiększają rzetelność pomiarów: > Bądź 2 - 3 godziny po ostatnim posiłku > Miej pusty pęcherz i bądź wypróżniony, > Nie pij dużej ilości płynów na godzinę przed badaniem, > Zachowaj około 12 godzinny odstęp pomiędzy treningiem, a badaniem, > Ubranie powinno być lekkie i podobne na każdym badaniu.
5Historia leczenia
Przygotuj stare badania oraz diagnozy lekarskie. Każda informacja może być pomocna!
6Diety
Jeżeli stosowałeś jakąś dietę, weź przykładową rozpiskę ze sobą.
7Zebrane dane i informacje
Prześlij zebrane informacje na adres mailowy lub przynieś je na naszą pierwszą konsultację.